2025.10.08.
Tartalmas hét Máltán
mm-ff-bd-valletta-2025-1.jpg

Berényi Diana, Földi Fanni és Macher Mónika (ATIVIK) ismét angol nyelvi képzésen vett részt Máltán. Beszámoló a kiutazásról.

Immáron visszatérőként vettünk részt az egy hetes angol nyelvi kurzuson az Easy School of Languages-ben, Vallettában. A csoportjaink összetétele tükrözte azt a multikulturális vonalat, mellyel az országban is találkozhatunk. Együtt dolgoztunk a hét során különféle páros és csoportos feladatokban is japán, spanyol, cseh, német, svájci, osztrák, török, kolumbiai tanulótársakkal, míg tanáraink amerikai és portugál oktatók voltak.

 

Sok-sok féle kiejtéssel, akcentussal, tájszólással is találkozhattunk az angol nyelv használata, illetve leginkább a megértése során. Néha utóbbiból mókás helyzetek is alakultak, de összességében a beszélgetések és játékos feladatok során tudtuk fejleszteni szókincsünket és beszédprodukciónkat egyaránt.

 

A csatolt képeken látható, hogy kulturálódni is maradt időnk a délutánok folyamán, így több történelmi jelentőségű helyszínt is felkerestünk a szigeten, ilyen volt például a Hagar Qim vagy a Szent Angelo erőd. Itt angol nyelvű tájékoztató és ismeretterjesztő videókkal és audio guide-dal támogatott túrákat tettünk, így tovább tudtuk mélyíteni angol nyelvi ismereteinket.

Berényi Diana, dr. Macher Mónika, Földi Fanni