ÚJ HATÁRIDŐ! – Ösztöndíj pályázat logopédusoknak – 2019

PÁLYÁZATI FELHÍVÁS
A Gyógypedagógia Fejlesztéséért Alapítvány pályázatot hirdet
A Logopédiai rehabilitáció szakirányú továbbképzésen való részvétel ösztöndíj támogatása
címmel
A pályázat meghirdetésének napja: 2019. május 29.
A PÁLYÁZAT KIÍRÓJA
A Gyógypedagógia Fejlesztéséért Alapítvány (a továbbiakban: GyFA)
A PÁLYÁZAT CÉLJA
Hazánkban ma a felnőtt korú, szerzett nyelvi/beszéd/hangképzési és nyelészavart mutató populáció logopédiai rehabilitációja túlnyomórészt megoldatlan. A klinikumban, illetve a felnőttek ellátásában tapasztalható logopédushiány kialakulásában az egészségpolitikai financiális nehézségeken kívül szerepet játszik az is, hogy a jelenlegi képzési rendszer nem tesz eleget a szerzett, organikus eredetű beszéd-, nyelvi és nyelészavarok ellátásában kompetens szakemberképzés igényeinek. Kiemelten fontosnak tartjuk a szerzett, organikus eredetű beszéd-, nyelvi és nyelészavarok rehabilitációjában alapfokon jártas szakemberek képzésének előmozdítását. Jelen ösztöndíj pályázat keretében célunk a Logopédiai rehabilitáció szakirányú továbbképzésben résztvevők, a megfelelően képzett szakemberek létszámának növelése.
A pályázat közvetlen célja, hogy ösztöndíj támogatást nyújtson a rehabilitációs szaklogopédus végzettség megszerzését célzó továbbképzés elvégzéséhez a 2019/2020-as tanévben azon logopédus szakemberek számára, akik elsősorban az egészségügyi szakellátás területén logopédiai ellátást biztosítanak, illetve kívánnak biztosítani a szerzett beszéd/nyelvi zavarokat mutató vagy súlyosan halmozottan fogyatékos személyek számára.
A TÁMOGATÁS MÉRTÉKE
Maximálisan pályázható ösztöndíj összege: 440 000 Ft/fő
Magánszemélyenként csak egy pályázat nyújtható be.
A pályázat keretében 18 személy ösztöndíj támogatására van lehetőség, személyenként 440 000 Ft összegben (220 000 Ft/félév/fő). A támogatás kizárólag az ELTE Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Kar Gyógypedagógiai Továbbképző Központ által meghirdetett Logopédiai rehabilitáció elnevezésű két féléves szakirányú továbbképzésen való részvételre fordítható.
Az elnyerhető ösztöndíj nem fedezi a továbbképzés teljes költségeit. A képzés önköltsége 270 000 Ft/fő/félév. A nyertes pályázónak vállalnia kell az elnyert ösztöndíjon felüli rész finanszírozását (50 000 Ft/félév/fő)
A PÁLYÁZAT FORRÁSA
Az ösztöndíj pályázatok támogatására rendelkezésre álló keretösszeg: 7 920 000 Ft, amelyet az Emberi Erőforrások Minisztériuma és a GyFA között létrejött 5247/2018 számú támogatási szerződés biztosít.
A PÁLYÁZAT BENYÚJTÁSÁNAK FELTÉTELEI
A pályázók köre:
- szerzett beszéd/nyelvi zavarokat mutató vagy súlyosan halmozottan fogyatékos személyek logopédiai ellátását végző logopédusok (kiemelten az egészségügyi szakellátás területén dolgozók).
- azon logopédusok,, akik bár a pályázat benyújtásának idején nem dolgoznak az egészségügyi szakellátás területén a fentebb említett célcsoporttal, azonban vállalják, hogy az oklevél megszerzését követő tanévtől legalább az ösztöndíj folyósításával megegyező időtartamban önkéntes vagy finanszírozott tevékenység keretében részt vesznek a szerzett beszéd/nyelvi zavarokat mutató vagy súlyosan halmozottan fogyatékos személyek logopédiai ellátásában az egészségügyi szakellátás területén.
Felhívjuk a figyelmet, hogy a képzés elvégzéséhez az elnyert ösztöndíjon felül összesen 100 000 Ft önrész vállalása szükséges, mely egyben a pályázott ösztöndíj elnyerésének feltétele.
A pályázat nyilvános.
Megvalósítási időszak
2019. szeptember 1. és 2021. augusztus 31. közötti időszak.
A pályázat benyújtásával kapcsolatos információk
Pályázni kizárólag a Pályázati adatlap számítógéppel, magyar nyelven történő kitöltésével (aláírva, szkennelve), illetve az alábbiakban meghatározott kötelező mellékletek beküldésével lehet. A pályázati adatlap A Gyógypedagógia Fejlesztéséért Alapítvány honlapjáról tölthető le: www.barczi.elte.hu/gyfa
Kérjük, hogy figyelmesen olvassák el a pályázati felhívást!
ÚJ IDŐPONT: Benyújtási határidő: 2019. július 15.
Határidőben benyújtottnak minősül az a pályázat, amelyet az adott napon éjfélig email-en keresztül adnak fel a gyfa.palyazat@gmail.com email címre.
A megpályázott ösztöndíj csak a 2019/2020-as tanév szeptemberében megkezdődő 2 féléves Logopédiai rehabilitáció szakirányú továbbképzésre használható fel. Pályázó tehát a jelen pályázatra történő jelentkezéssel kötelezettséget vállal arra, hogy a Logopédiai rehabilitáció szakirányú továbbképzést a 2019/2020-as tanév szeptemberében – az ELTE-vel aktív hallgatói jogviszonyt létesítve – megkezdi, s a képzés keretében oklevelét 2020 folyamán megszerzi. Az ösztöndíjjal való elszámolás alapját az oklevél képezi, az oklevél megszerzésének elmaradása esetén, jelentkező tudomásul veszi, hogy a megpályázott összeg tekintetében a GyFA felé visszafizetési kötelezettsége áll fenn.
A pályázatot kizárólag elektronikus úton lehet benyújtani a következő mellékletek csatolásával:
Kötelező mellékletek:
- igazolás továbbképzésre történt jelentkezésről[1] (az ELTE BGGyK Gyógypedagógiai Továbbképző Központ által kiállított igazolás) – szkennelve
- szakmai önéletrajz – pdf/jpg formátumban
- munkaviszony igazolás, amely tartalmazza a betöltött munkakör megnevezését, a jogviszony típusát (teljes munkaidős/részmunkaidős)– szkennelve
Nem kötelező melléklet (csatolható dokumentum):
- munkaköri leírás – szkennelve
- a munkáltató szándéknyilatkozata a képzésen való részvétel támogatásáról (pl. munkaidő kedvezményről a képzés elvégzése tekintetében és/vagy anyagi támogatásról az önrész átvállalásával és/vagy a továbbképzés elvégzését követően történő (tovább)foglalkoztatásról) – szkennelve
Formai hiánypótlásra egy alkalommal van lehetőség, legkésőbb a felszólítást követő 5. munkanapig. A hiánypótlás benyújtásának elmulasztása vagy nem megfelelő teljesítése esetén a pályázat elutasításra kerül.
TOVÁBBI INFORMÁCIÓ
A Gyógypedagógia Fejlesztéséért Alapítvány
E-mail: gyfa.palyazat@gmail.com (tárgy: logorehab ösztöndíj 2019)
A pályázattal kapcsolatos kérdéseket kizárólag e-mailben lehet feltenni. Hivatalos válasznak az e-mailen keresztül adott válaszok minősülnek.
Jelen Pályázati Felhívás és a Pályázati Adatlap együtt képezik a pályázati dokumentációt és tartalmazzák a pályázáshoz szükséges összes feltétel leírását.
Sikeres pályázást kívánunk!
Nádas Pál
a kuratórium elnöke
[1] Javasoljuk, hogy figyelmesen tanulmányozza át az ELTE BGGYK Gyógypedagógiai Továbbképző Központnak a szakirányú továbbképzésekre történő jelentkezésről szóló igazolás kiállításának feltételeit, mely szerint egy jelentkezés csak akkor minősül befogadottnak, amennyiben a jelentkező a 7000 Ft-os jelentkezési díjat az adott számlaszámra befizeti.