Munkatársak

MUNKATÁRSAK - Fogyatékosság és Társadalmi Részvétel Intézet

FŐÁLLÁSÚ MUNKATÁRSAK

Prof. emeritus Bánfalvy Csaba dr. habil. egyetemi tanár

e-mail: banfalvy.csaba@barczi.elte.hu
telefon: 358-5586
szoba: A/59
fogadóóra: péntek: 09:00-10:00 előzetes e-mailes egyeztetés alapján

Bányai Borbála PhD adjunktus

e-mail: banyai.borbala@barczi.elte.hu 
telefon: 358-5552
szoba: A/56
fogadóóra: előzetes e-mailben történő egyeztetés alapján

Fazekas-Vinkovits Ágnes Sarolta PhD  adjunktus

e-mail: fazekas.agnes.sarolta@barczi.elte.hu
telefon: 358-5552
szoba: A/56
fogadóóra: hétfő: 13:00-15:00, előzetes e-mailben történő egyeztetés alapján 

Kállai Gabriella PhD adjunktus

e-mail: kallai.gabriella@barczi.elte.hu

telefon: 358-5533

szoba: A/204

fogadóóra: hétfő 12:30-14:00 előzetes emailben történő egyeztetés alapján

Keszi Roland PhD adjunktus

e-mail: keszi.roland@barczi.elte.hu
telefon: 358-5537
szoba: A/57
fogadóóra: kedd: 15:00-tól (előzetes bejelentkezés és időpont egyeztetés szükséges itt)

Kondor Zsuzsa PhD adjunktus

e-mail: kondor.zsuzsa@barczi.elte.hu
telefon: 358-5537
szoba: A/57
fogadóóra: tartósan szabadságon

Prof. emeritus Könczei György PhD, DSc, dr. habil. egyetemi tanár

e-mail: konczei.gyorgy@barczi.elte.hu
telefon: 358-5554
szoba: A/58a

Sándor Anikó PhD adjunktus, mb. intézetigazgató

e-mail: sandor.aniko@barczi.elte.hu
telefon: 358-5554
szoba: A/58a
fogadóóra: előzetesen emailen egyeztetett formában és időben 

Szücs Marianna PhD docens

e-mail: szucs.marianna@barczi.elte.hu
telefon: 358-5588
szoba: A/60
fogadóóra:

Üveges Kata intézeti adminisztrátor
e-mail: uveges.kata@barczi.elte.hu
telefon: 358-5554
szoba: A/58
fogadóóra: hétfő-csütörtök: 08:00-16:00, péntek: 08:00-14:00 A napi feladatok ellátása érdekében e-mailben történő egyeztetés alapján!


ÓRAADÓ OKTATÓK

Hoffmann Rita PhD címzetes docens
szoba: A/60

Flamich Mária PhD címzetes docens
szoba: A/60

PARTICIPATÍV OKTATÓK

Csángó Dániel: 2005-ben egy autóbalesetet szenvedtem, amiben négyvégtag bénulttá váltam. A fogyatékosságom megélésével, azóta teljesen más szemszögből szemlélem a világot. A tapasztalataimat és sajátos látásmódomat 2016 óta osztom meg a hallgatókkal. Eddig két kurzuson vettem részt, participatív tanártársként. Ezek a “Bölcsőtől a sírig” Halál, haldoklás, halálkísérés, gyász és "A fogyatékosság és a gyógypedagógia történeti aspektusai" kurzusok voltak.

Futár András vagyok, és már 2016 nyara előtt is a "Bárczin" tanitottam, de 2016 nyara után lettem hivatalosan oktató. Jobban szeretem a "sérült" szót, ezért ezt fogom használni. A tárgy témája, aminek az oktatásában részt veszek "Sérültek és gyógypedagógia történeti aspektusai". Tanítottam más tárgyat is, végzős hallgatóknak. Legtöbbször Sándor Anikóval, Katona Vandával és Cserti-Szauer Csillával vannak közös óráim.

Kalász Veronika: 2010-ben bekövetkezett autóbalesetem óta kerekesszékben ülök négyvégtag bénultként. Eredetileg jogot és nemzetközi igazgatásszervezést hallgattam a PPKE-JÁK-on. A Bárczihoz több szálon is kapcsolódom: szerencsésnek tartom magam, hogy közreműködhettem szakdolgozatok és doktori disszertációk megszületésében, interjúkat gépelhettem különböző kutatásokhoz, kutatási asszisztensként is tevékenykedhettem. Kunt Zsuzsanna mellett 2022 januárja óta vagyok participatív oktatótárs  "A fogyatékosság és a gyógypedagógia történeti aspektusa" kurzus keretében, ami hatalmas örömet okoz számomra. Emellett Bányai Borbálával a "Részvétel és empowerment a felsőoktatásban és kutatásban inkluzív módszerek alkalmazásával" kurzus, illetve Kondor Zsuzsával egy Szociálpolitika óra megtartásában működhettem együtt. Participatív oktatóként legfőbb álmom, amit fogyatékos nőként különösen fontosnak tartok, hogy a jövő női gyógypedagógus generációjának minél több élményt, tapasztalati tudást adhassak át.

Kollár Zoltán: 1976-ban jöttem erre a világra, orvosi műhiba miatt lettem gurulós. 2016 nyarán hatalmas felkérést kaptam, hogy participatív oktatóként a fogyatékosságtudomány oktatásában vegyek részt. Nagyon örülök, hogy az intézet oktatói mellém álltak a gondnokságom ügyében. Remélem, hogy hosszútávon dolgozhatom ebben a csapatban. Részmunkaidőben a Nem Adom Fel Alapítvány érzékenyítő tréning csapatában dolgozom.

Köllő Gergely: 1994-ben születtem oxigénhiányos állapotban, négy végtag sérült vagyok. Betűtáblával kommunikálok. Nyolc általános után, két év számítástechnikát tanultam, és most a Nem Adom Fel Alapítványnál dolgozok. Ebben az évben felkértek az Intézet munkatársai, hogy legyek participatív oktató és örömmel elfogadtam, mert szeretném megosztani a tapasztalataimat másokkal.

Máthé Gergely: Kisgyermek korom óta érdekelnek a kütyük és foglalkoztat az informatika világa, így érettségi után rendszergazda végzettséget szereztem. 2014-től aktívan dolgozok, az első 5 évben egy alapítvány munkatársa voltam, ahol trénerként és honlapfejlesztőként tevékenykedtem. 2019 márciusától a Mozgáskorlátozottak Egyesületeinek Országos Szövetségénél (MEOSZ) dolgozok főállásban, Webrendszer- (hálózati) technikus, valamint IKT helpdesk munkakörben. Mindig is fontosnak éreztem, hogy ha tudok, segítsek másoknak. Születésem óta mozgáskorlátozottként élem a mindennapjaimat, ennek ellenére igyekszem a legtöbbet kihozni magamból, és ha az ezzel járó tapasztalataimat megoszthatom másokkal, hogy erőt nyújtsak, akkor azt boldogan teszem.
Sok éves vágyam vált valóra azzal, hogy az ELTE Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Karán A fogyatékosság és a gyógypedagógia történeti aspektusai kurzuson az oktatásba bekapcsolódhattam a 2019 őszi szemeszter folyamán. A korábbi tréneri időszakomban tudatosult bennem, hogy a fiatalfelnőtt, valamint a felsőoktatásban tanulóknak szeretek leginkább beszélni, információt átadni az élethelyzetemből származó tapasztalataim kapcsán. Nagyon örülök, hogy ennek a kiváló célt szolgáló csapatnak a részese lehetek!

Tóth Károly: Az ELTE történelem BA szakján, majd a KRE színháztudományi mesterszakján végeztem. Jelenleg az előadásaimon kívül, amelyekből számosat az Artman Egyesületben csináltunk, dolgozom a Nem Adom Fel Alapítványnál, a Vodafone-nál s még a "Bárczin" is. A "Bárczin" a 2017. évi tavaszi szemeszterben kezdtem el dolgozni "A fogyatékosság és a gyógypedagógia történeti aspektusa" tárgy keretében paticipatív oktatótársként. Számomra azért fontos, mert a leendő szakemberek így tapasztalati úton is megismerhetnek bennünket.

Tóth Miklós Bálint: A Budapesti Corvinus Egyetem Politikatudományi Doktori Iskolájának hallgatójaként elsősorban politikaelmélettel és politikai gondolkodással foglalkozom, de elektromos kerekesszékes helyzetemtől nem függetlenül érdeklődöm a fogyatékosságtudomány kérdései iránt is. A kettős helyzetemben rejlő lehetőségeket igyekszem kihasználni, és megpróbálom feltárni a fogyatékosság vizsgálata közben felvetődő dilemmák politikai vonzatait.