Megőrizve megújuló gyógypedagógia
2024. december 12. 16:00 - 18:00
ELTE Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Kar, 1097 Budapest, Ecseri út 3. (A épület 202-es terem) és Online (ZOOM)
2024. december 12. 16:00 - 18:00
ELTE Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Kar, 1097 Budapest, Ecseri út 3. (A épület 202-es terem) és Online (ZOOM)
A magyar gyógypedagógia elmélete azokkal az általános kérdésekkel foglalkozik, amelyek több vagy akár minden gyógypedagógiai szakterületet érintenek, foglalkoztatnak. Olyan közös kérdésfelvetések és megoldásmódok kidolgozásával foglalkozik a gyógypedagógia és a gyógypedagógus-képzés kezdetétől fogva, amelyek megalapozzák és összetartják ezt a kezdetben négy, ma már nyolc szakterületet, amelyet együtt gyógypedagógiának hívunk.
Történeti kutatások – akár a fennmaradt dokumentumok, akár a személyes visszaemlékezések narratíváinak elemzése alapján – a magyar gyógypedagógia kezdetektől és folyamatosan képes volt gyakorlati és elméleti művelőin keresztül a megújulásra és értékeinek, emberképének, örökségének a megőrzésére, ugyanakkor képes és a társadalmi és tudományos fejlődés mentén kénytelen is volt annak folyamatos megújítására.
Előadásunkban ennek a két ellentétesnek látszó működésnek – megőrzés és megújulás – a fókuszát megtartva tekintünk vissza az elmúlt 125 évre, különösen is figyelve az általános gyógypedagógia területére, hogy elérve a jelent felvessünk egy lehetséges jövőképet és erről szóló beszélgetésre hívjuk a kari és teljes szakmai közösséget.
Előadók dr. Regényi Enikő adjunktus és Nagyné dr. Schiffer Csilla egyetemi docens.
Szeretettel várunk minden kedves érdeklődőt előadásainkon, melyeken automata feliratozást biztosítunk.
Köszönjük a támogatást:
Örök diákjait az ELTE Alma Mater visszavárja!