Gordosné Szabó Anna díj 2021. évi átadása

2021.09.02.
Gordosné Szabó Anna díj 2021. évi átadása
A Kar gyakorlati képzésében huzamosan és kiemelkedő módon résztvevő személyek munkájának elismerésére a 2021/2022 tanév ünnepélyes tanévnyitóján Gordosné-díjat kapott 8 szakmai gyakorlatvezető gyógypedagógus. A díjat, azon szakmai gyakorlati képzésben résztvevő gyakorlatvezető gyógypedagógus munkatársaink vehették át, akik a leendő gyógypedagógusok gyakorlati képzését a tudomány és a kutatás legfrissebb elméleti eredményeinek felhasználásával reflektív és innovatív módon gazdagítják/gazdagították.

A díjat, Gordosné Dr. Szabó Anna, gyógypedagógus, a neveléstudomány kandidátusa, tanszékvezető főiskolai tanár, a jogelőd Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Tanárképző Főiskola egykori főigazgatója, a Gyógypedagógiai Szemle nagytekintélyű alapító főszerkesztője emlékének méltó megörökítésére alapította a kar.

A kitüntetettek az adományozást igazoló oklevelet, valamint egy műalkotást kaptak, melyet minden alkalommal fogyatékos személyek által készített, tervezett alkotásokból választunk ki. Az idei évben Farkas-Papp Éva szobrászművész által tervezett alkotás került átadásra, melyet fogyatékossággal élő munkavállalók készítettek.

A díjátadón részt vett díszvendégeink: Ricsey Edit, Gordosné Szabó Anna unokahúga és Nádas Pál, A Gyógypedagógia Fejlesztéséért Alapítvány elnöke

2021. szeptember 1-én Gordosné Szabó Anna díjat kapott gyakorlatvezetők

Az értelmileg akadályozottak pedagógiája szakirány kitüntetett gyógypedagógusa, az ELTE Gyakorló Óvoda és Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény munkatársa: 
Bernolák Dóra, aki kiemelkedő szakmai munkájával hosszú évek óta segíti az értelmileg akadályozottak pedagógiája szakirányos hallgatók fejlődését a szakpedagógiai gyakorlatok és terepgyakorlatok során. Az élethosszig való tanulás iránti elkötelezettsége és kiváló módszertani ismeretei hiteles szakemberré teszik, a nála eltöltött gyakorlatok minden esetben hosszútávon is meghatározó, szemléletformáló erővel bíró tapasztalatok.

A logopédia szakirány kitüntetett gyógypedagógusa az ELTE Gyakorló Óvoda és Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény munkatársa: 
Dávid Csilla, aki több mint 18 éve vezet logopédus hallgatóknak szakmai gyakorlatot és terepgyakorlatot. Tapasztalata sok segítséget nyújt a terápiák megismerésében, megvalósításában. Részt vesz a logopédiai munka széles körben való megismertetésében.

A pszichopedagógia szakirány kitüntetett gyógypedagógusa, a Budapest X. kerületi Éltes Mátyás Általános Iskola és Kollégium munkatársa: 
Demeter Mária, aki hosszú évek óta támogatja gyakorlatvezetőként, illetve a tavalyi tanévtől kezdve meghívott előadóként a pszichopedagógia szakirány gyakorlati képzését. A pszichopedagógia szakirány szakmai kérdésekben bármikor számíthat nyitott hozzáállására és konstruktív együttműködésére.

A szomatopedagógia szakirány kitüntetett gyógypedagógusa, a Mozgásjavító Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium, Kollégium, Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény munkatársa: 
Drabb Lilla, aki a többségi pedagógia felől érkezett a gyógypedagógia világába és Lilla évek óta fogadja a hallgatóinkat. Problémamegoldó megközelítésről, csoportvezetési technikákról, fejlesztő eszközökről és módszertani megoldásokról hallgatóink lelkes beszámolói tanúskodnak.

Az autizmus spektrum pedagógiája szakirány kitüntetett gyógypedagógusa, a Balatonendrédi Általános Iskola munkatársa: 
Lovász Anita, aki évek óta szisztematikus és kitartó munkát végez az integrációban tanuló autizmussal élő gyermekek támogatásában. Gyakorlatvezetői munkája a hallgatói visszajelzések alapján szintén kiválóságot és maximalizmust tükröz. A pandémia alatt kialakult speciális helyzetben hallgatóbarát, egyedi és minőségi megoldásokkal segítette hallgatóink felkészülését.

A tanulásban akadályozottak pedagógiája szakirány kitüntetett gyógypedagógusa, a Nyíregyházi Bárczi Gusztáv Általános Iskola, Készségfejlesztő Iskola, Kollégium és Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény munkatársa: 
Nagyné Bacskó Zsuzsanna Ágota, aki a nyíregyházi képzésben részt vevő hallgatók gyakorlati felkészítésében vállalt szerepet, amelyben a járványhelyzet alatt is, a megváltozott körülményekhez alkalmazkodva tudta biztosítani a hallgatók sikeres gyakorlati felkészítését a szakpedagógiai gyakorlat folytatásaként a terepgyakorlaton is.

A hallássérültek pedagógiája szakirány kitüntetett gyógypedagógusa, a Dr. Török Béla Óvoda, Általános Iskola, Szakiskola, Készségfejlesztő Iskola, Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény és Kollégium munkatársa: 
Nyirati Katalin, akinek a szakmai tudása, pedagógiai munkássága kiemelkedő. Állandó törekvése a tudásmegújításra kiemelkedő, ezzel állandóan emeli a szakmai tudásának színvonalát. Stílusa, munkamorálja, gyermekközpontúsága, dinamizmusa példaértékű a fiatal nemzedék számára.

A látássérültek pedagógiája szakirány kitüntetett gyógypedagógusa, a Gyengénlátók Általános Iskolája, Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézménye és Kollégiuma munkatársa:
Szászné Kiss Magdolna, aki több, mint 25 éve folyamatosan fogad nappali, levelező és továbbképző tagozatos hallgatókat évközi gyakorlatok és terepgyakorlatok formájában. Szakmai tudásának átadása mellett az elméleti ismeretei által is bővíti és színesíti a hallgatók addig szerzett ismereteit.

Szaffner Gyula kollégánk rövid riportja a díjazottakkal, innen tekinthető meg.

A kitüntettet gyakorlatvezetőink munkáját ezúton is köszönjük!